facebook_img

Cariere IBB IT SYSTEM

Vino în echipa IBB IT SYSTEM

Suntem un colectiv tânăr, dinamic și dornic de o continuă evoluție.
Așteptăm cu interes să ne contactezi în vederea unei colaborări.

IBB IT SYSTEM reprezintă imaginea unui brand în dezvoltare pe coordonatele evoluției tehnice actuale în domeniul IT. Țintim activitatea spre segmentele de high-end în domeniul IT oferind soluții pentru dezvoltare de rețele de date structurale , dezvoltarea soluțiilor de tip “casă inteligentă”, grafică și design împreună cu crearea de pagini WEB.

Joburi Disponibile:

Inginer IT

Pentru echipa nostră din Suceava, căutăm un nou coleg(ă), Inginer/Specialist IT

Colegul ideal:

Ești pasionat de domeniul IT și îți place să rezolvi diverse situații tehnice? Ești o persoană responsabilă, organizată care înțelege și respectă deadline-urile? Îți dorești să înveți lucruri noi și să te dezvolți continuu? Trimite-ne CV-ul tău și hai să ne cunoaștem.

Responsabilitățile tale:

  • Support tehnic remote și onsite
  • Depanare și instalare echipamente IT (imprimante, PC, servere, routere, switch-uri)
  • Instalare și configurare aplicații software.
  • Configurare și administrare rețele de date
  • Soluționarea problemelor hardware/software
  • Optimizarea sistemelor actuale

Cerințe obligatorii:

  • Cunoștințe depanare PC hardware, software periferice;
  • Cunoștințe despre rețele de date, lucru cu echipamente de rețea, TCP/IP (familiar cu conceptele DNS, DHCP, Firewall, porturi);
  • Cunoștințe de instalare/configurare SO (Windows, Linux);
  • Cunoștințe utilizare și instalare aplicații complementare (office software, antiviruși, utilitare de sistem);

Constituie avantaj:

  • Cunoștințe RAID hardware și software;
  • Cunoștințe virtualizare;
  • Cunoștințe sau experiență de lucru cu servere si echipamente tip NAS/SAN;
  • Cunoștințe de electronică/depanare electronică;
  • Cunoștințe Windows ServerDeploy Linux;
  • Engleză nivel mediu;
  • Permis conducere, cat B

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Bonusuri in funcție de performanță
  • Cursuri de specializare
  • Integrare într-o echipă tânără și performantă
Web / Graphic Designer

Pentru echipa nostră din Suceava, căutăm un nou coleg(ă), Web Designer

Ești pasionat de domeniul IT, ești creativ și gândești out of the box? Înțelegi nevoile de comunicare ale clientului și poti sa-i propui cele mai bune soluții? Ești o persoană responsabilă, organizată care înțelege și respectă deadline-urile? Îți dorești să înveți lucruri noi și să te dezvolți continuu? Trimite-ne CV-ul tău și hai să ne cunoaștem.

  • Creare website-uri in plarforma WordPress
  • Crearea elementelor grafice (postări, promovări, componente web)
  • Rezolvarea problemelor website-urilor
  • Implementarea de noi functionalități în website-uri

  • Cunoștințe în HTML, CSS, JS;
  • Cunoștințe în realizarea și customizarea site-urilor pe platforma WordPress;
  • Cunostințe medii contentwriter (abilitate de a formula texte originale pentru postari Facebook, descrieri, anunturi);
  • Cunoștințe Adobe Photoshop, Adobe Illustrator;
  • limba engleză nivel mediu.

  • experiența pe un post similar;
  • cunoștințe framework-uri PHP sau JS;
  • cunoștințe în realizarea de template-uri grafice pentru website-uri;
  • prezentarea unui portofoliu de lucrări proprii;
  • limba engleză nivel avansat.

Beneficii:

Trimite CV-ul tău

    ÎNCARCĂ CV(.pdf,.doc - max. 10MB)